تله مشاور ایران اولین و تخصصی ترین سایت کشور در زمینه مشاوره تحصیلی , انتخاب رشته کنکور , دانشگاه , خانواده و نظام وظیفه است.

۱۰۳ مطلب در مهر ۱۳۹۶ ثبت شده است

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری، زمان ثبت نام و دفترچه تکمیل ظرفیت

کمیل ظرفیت کنکور سراسری هرساله به منظور تکمیل ظرفیت دانشگاه ها و  پس از برگزاری کنکور سراسری 96 و انتخاب رشته کنکور سراسری ،  فرصتی دوباره  است تا داوطلبان درباره انتخاب رشته خود مجددا تصمیم گیری کنند. البته داوطلبان محترم باید توجه داشته باشند که تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 به صورت مستقل و جداگانه از تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد برگزار می‌شود. دانشگاه‌های سراسری (دولتی) روزانه، شبانه، پیام نور، و پردیس‌های خودگردان و غیرانتفاعی‌ها در تمامی رشته‌های آزمون سراسری یعنی، رشته‌های ریاضی ، تجربی، انسانی، زبان و هنر می‌توانند در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 کدرشته محل‌های تکمیل نشده خود را اعلام کنند، تا سازمان سنجش مجددا فرصت انتخاب رشته در آن کدرشته محل‌ها را در اختیار داوطلبان قرار دهد. بدیهی است در این رابطه چند فاکتور مهم همچون زمان، چگونگی، شرایط و رتبه قبولی در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 باید مد نظر قرار داد تا بهترین انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۶ را انجام دهیم. در واقع خوب است پیش از آنکه به فکر ثبت نام در کنکور سراسری سال 97 بیافتید، یکبار دیگر برای قبولی در دانشگاه سراسری بیازمایید، اما اینبار منطقی‌تر و اصولی‌تر از مرحله نخست. اگر خواهان شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 هستید این مقاله برای شماست.


منبع :  تکمیل ظرفیت کنکور سراسری، زمان ثبت نام و دفترچه تکمیل ظرفیت

۳۰ مهر ۹۶ ، ۲۳:۱۱ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
تله مشاور

تاریخ و زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96


تکمیل ظرفیت سراسری 96 زمان ثبت نام و دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96

دانشگاه‌های سراسری (دولتی) روزانه، شبانه، پیام نور، و پردیس‌های خودگردان و غیرانتفاعی‌ها در تمامی رشته‌های آزمون سراسری یعنی، رشته‌های ریاضی، تجربی، انسانی، زبان و هنر می‌توانند در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 کدرشته محل‌های تکمیل نشده خود را از طریق دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 اعلام کنند، تا سازمان سنجش مجددا فرصت انتخاب رشته در آن کدرشته محل‌ها را در اختیار داوطلبان قرار دهد. تمامی اطلاعات تکمیل ظرفیت در دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 موجود است. اطلاعاتی از قبیل کدرشته محل‌ها، رشته‌ها و دانشگاه‌های اعلام شده در تکمیل ظرفیت. دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 از سایت سازمان سنجش آموزش کشور قابل دریافت (دانلود) است. اکیدا سفارش می‌کنیم دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 را به دقت مطالعه و سپس اقدام به انتخاب رشته کنید.
برای ثبت نام در تکمیل ظرفیت و اطلاع از رشته های ارائه شده و ظرفیت هر رشته در هر دانشگاه می توانید از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.


چه کسانی می‌توانند در مرحله تکمیل ظرفیت اقدام به انتخاب رشته کنند؟

کسانی که در مرحله انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۶ یعنی در مرداد ماه سال جاری اقدام به انتخاب رشته کرده‌اند و پذیرفته شده‌اند، باز هم امکان و شانس انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت را دارند. البته باید به این قضیه توجه کنید که در صورت انتخاب رشته مجدد در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 و پذیرفته شدن در رشته جدید، رشته قبلی شما منتفی تلقی می‌شود و شما ملزم به انصراف از رشته پیشین و ورود به رشته جدید هستید؛ در واقع سازمان سنجش انتخاب رشته مجدد را به مثابه رضایت نداشتن شما از رشته پیشین قلمداد می‌کند. پس اگر به رشته جدید بیشتر علاقه دارید، اقدام به دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 و انتخاب رشته مجدد در این مرحله کنید.


قبولی در کدامین دانشگاه‌ها در مرحله تکمیل ظرفیت ممکن است؟

تمامی دانشگاه‌ها (سراسری (دولتی) روزانه، شبانه، پیام نور، و پردیس‌های خودگردان و غیرانتفاعی‌ها) و تمامی گروه‌های تحصیلی (ریاضی، تجربی، انسانی، زبان و هنر) در مرحله تکمیل ظرفیت اقدام به اعلام نیاز مقاطع و رشته‌های خالی می‌کنند، که این نیازها در دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 ثبت می‌شود. ناگفته پیداست که دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 بصورت جداگانه از دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد است.


زمان انتشار دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 چه وقت است؟

دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 در آبان ماه سال جاری منتشر می‌شود و در دسترس داوطلبان علاقه‌مند قرار می‌گیرد.


رشته‌های موجود در دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 چیست؟

تمامی رشته‌ها اعم از رشته‌های پرطرفدار پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، مهندسی، وکالت، روانشناسی، و سایر رشته‌های انسانی و هنر و زبان در دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 ثبت شده است.


تفاوتی بین دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 و دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری هست؟

در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 همانند انتخاب رشته کنکور سراسری باید قواعد کلی انتخاب رشته مد نظر قرار گیرد. دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 تفاوت‌های جزیی با دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 96 دارد. تفاوت‌های جزی اما مهم، که البته با مطاله دقیق دفترچه مذکور می‌توانید بهترین انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت را داشته باشید.


دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96

دفتر چه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 را می توانید با کلیک بر روی لینک زیر دانلود کنید


دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96         دریافت فایل ( هنوز منتشر نشده)مهمترین نکات

  • کسانی که در مرحله انتخاب رشته مرداد ماه، انتخاب رشته کرده‌اند در تکمیل ظرفیت هم می‌توانند انتخاب شته کنند.
  • انتخاب رشته و پذیرفته شدن در مرحله تکمیل ظرفیت به مثابه انصراف از رشته قبلی شما است.


منبع : تکمیل ظرفیت کنکور سراسری | دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96


۳۰ مهر ۹۶ ، ۲۳:۱۰ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
تله مشاور

چگونه برای کنکور در دروس رشته های تجربی ریاضی انسانی هنر و زبان بهترین خلاصه نویسی را انجام دهیم

خلاصه نویسی با نکته برداری متفاوت است. انچه که بیشتر شما به گمان خلاصه نویسی انجام میدهید، در واقع نکته برداری است. از انجا که خلاصه برداری یکی از قدم های اصلی در روش مطالعه کنکوری می باشد، شاید مشکل مطالعه بسیاری از دانش آموزان در همین پله مطالعه باشد.برای کسب اطلاعات بیشتر از این که چگونه برای کنکور در دروس رشته های تجربی ریاضی انسانی هنر و زبان بهترین خلاصه نویسی را انجام دهیم به لینک زیر بروید.کنکور سراسری 97

خلاصه نویسی

خلاصه برداری

اصول خلاصه نویسی

نحوه صحیح خلاصه نویسی

روش خلاصه برداریبرای مشاوره تحصیلی می توانید با کارشناسان ما از طریق تلفن ثابت  با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴ برای دریافت مشاوره تحصیلی تلفنی تماس بگیرید


۳۰ مهر ۹۶ ، ۱۱:۲۴ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
تله مشاور

چگونه خلاصه نویسی کنیم

چگونه برای کنکور در دروس رشته های تجربی ریاضی انسانی هنر و زبان بهترین خلاصه نویسی را انجام دهیم

خلاصه نویسی دروس برای کنکور سراسری و آزاد در رشته های تجربی، ریاضی، انسانی، هنر و زبان یکی از دغدغه های دانش آموزان است بصورتی که اکثر شما باور غلطی درباره خلاصه نویسی دارید. خلاصه نویسی با نکته برداری متفاوت است. انچه که بیشتر شما به گمان خلاصه نویسی انجام میدهید، در واقع نکته برداری است. از انجا که خلاصه برداری یکی از قدم های اصلی در روش مطالعه کنکوری می باشد، شاید مشکل مطالعه بسیاری از دانش آموزان در همین پله مطالعه باشد. به همین دلیل گروه ما، تصمیم به توضیح روش صحیح خلاصه نویسی برای شما دانش اموزان عزیز گرفت.

 

تلگرام کنکور سراسری

 

برای مشاوره جهت اطلاع از خلاصه نویسی صحیح میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

روش خلاصه نویسی صحیح

درک تفاوت خلاصه نویسی با نکته برداری ما را در فهم روش خلاصه نویسی صحیح کمک میکند.

نکته برداری یعنی شما با مطالعه یک متن، مطالب مهم را به روش های مختلفی از جمله ( هایلایت کردن ، نوشتن ان مطلب در گوشه صفحات کتاب یا نوشتن آن در دفتری جداگانه و ...) ان مطلب را از سایر مطالب جدا کرده تا در مطالعه و مرورهای بعدی به آن توجه بیشتری کنیم. اما خلاصه نویسی معنای متفاوتی دارد؛ روش صحیح خلاصه برداری این است که شما پس از خواندن یک مطلب، کتاب را ببندید و سپس مطلب را به زبان خودتان بنویسید. برای توضیح بیشتر، مثال می زنیم: در ذهن خود تصور کنید که معلم هستید و با نوشته خود می خواهید این مطلب را به دانش آموزانتان آموزش دهید به طوری که دانش آموزانتان پس از خواندن مطلب نوشته شده به دست شما، یادگیری بهتری داشته باشند. در خلاصه نویسی نکات مهم را در قالب جملات خودتان می نویسید و به این شکل مرور مطالب و یادگیری آنها ساده تر خواهد شد؛ چون شما در مرورهای بعدی به جای خواندن کتاب نوشته دیگران، کتاب نوشته خود را خواهید خواند که یادگیری ان برای شما ساده تر خواهد بود.

 

مزیت های خلاصه نویسی

1- خلاصه نویسی یکی از پله های مهم روش مطالعه کنکوری صحیح است.

2- دفتر خلاصه نویسی شما، کتابی نوشته خودتان است و اثر شماست.

3- افزایش سرعت مطالعه با جلوگیری از وسواس در مطالعه. هنگامی که شما بتوانید یک مطلب را بنویسید مطمئن می شوید که به آن احاطه دارید پس وسواس شما در خواندن چند باره مطالب کاهش می یابد.

4- مرور مطالب نوشته خودتان با زبان خودمانی بسیار راحت تر و ماندگارتر از مرور کتاب درسی با واژگان و جملات دشوار است.

5- شما یک منبع بسیار خوب برای روزهای پایانی کنکور که دوران جمع بندی است، دارید.

6- خلاصه نویسی موجب تثبیت مطالب در ذهن و ماندگاری بیشتر آن می شود.

 

توصیه کارشناسان برای خلاصه نویسی

همه کارشناسان و مشاوران تحصیلی، بر اهمیت خلاصه نویسی تاکید دارند و خلاصه نویسی را یکی از اجزا اصلی روش مطالعه کنکوری صحیح و اجرای آن را قطعی میدانند. پس شما داوطلب عزیز کنکوری، این مرحله از مطالعه را جدی بگیرید و اگر تا امروز خلاصه نویسی نمی کردید، از همین امروز شروع کنید.در صورتی که در مورد روش صحیح خلاصه نویسی و اجرای موفقیت آمیز این روش مهم در مطالعه کنکوری با مشکل برخورد کردید؛ حتما از مشاوران تحصیلی آگاه کمک بگیرید!

منبع : خلاصه نویسی کنکور

۲۹ مهر ۹۶ ، ۱۰:۱۷ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
تله مشاور

دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

زمان آغاز زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 97، دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد  97 بر روی پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و اموزش کشور قرار می گیرد و داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 97 را دارند  با مطالعه کامل دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 97، می توانند از بوجود امدن هر گونه ابهام یا مشکلی در فرایند ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 97 جلوگیری نمایید.برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر بروید.شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 97

 ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 97

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

 دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

 دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

کنکور کارشناسی ارشدبرای اطلاع از تراز و رتبه قبولی انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96 برای تمامی رشته ها می توانید کلیک کنید.

 

 

برای اطلاع از اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96 برای تمامی رشته ها می توانید کلیک 

کنید.

 


برای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96 میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

 کارشناسان ما از طریق مشاوره تحصیلی تلفنی پاسخگوی سوالات شما هستند.

۲۹ مهر ۹۶ ، ۱۰:۱۴ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
تله مشاور

اصلاحیه جدید در تکمیل ظرفیت کنکور ارشد

بر اساس اصلاحیه کدرشته محل های تحصیلی در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی ارشد سال ۹۶، ظرفیت ۲۰ کدرشته محل تغییر و با کاهش یا افزایش مواجه شده است. همچنین ۹۴ کدرشته محل حذف و ۴۹ کدرشته محل به مجموعه کدرشته های مرحله تکمیل ظرفیت اضافه شده است.برای اطلاع از اصلاحیه جدید در تکمیل ظرفیت کنکور ارشد به لینک زیر بروید.
 اصلاحیه جدید در تکمیل ظرفیت کنکور ارشد

 تکمیل ظرفیت کنکور ارشد

 اصلاحیه در تکمیل ظرفیت کنکور ارشد

کنکور ارشد

شرایط تکمیل ظرفیت کنکور ارشد

نحوه تکمیل ظرفیت در کنکور ارشد


 

برای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96 میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

 کارشناسان ما از طریق مشاوره تحصیلی تلفنی پاسخگوی سوالات شما هستند.

 

۲۹ مهر ۹۶ ، ۱۰:۰۸ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
تله مشاور

برنامه ریزی کنکور سراسری

احتمالا شما هم از آن دسته دانش آموزان هستید که به دنبال موفقیت در کنکور سراسری 97 می باشید. و برای رسیدن به این موفقیت راهها و نقشه هایی در سر دارید.برای اطلاع از برنامه ریزی کنکور سراسری به لینک زیر بروید.اصول برنامه ریزی برای کنکور سراسری

 برنامه ریزی کنکور سراسری

 برنامه ریزی درسی

 برنامه ریزی برای کنکور سراسری

 کنکور سراسری

نحوه برنامه ریزی کنکور سراسری

برای اطلاع از رتبه قبولی تکمیل ظرفیت دانشگاه های سراسری 96 نیز می توانید کلیک کنید.برای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96 میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

 کارشناسان ما از طریق مشاوره تحصیلی تلفنی پاسخگوی سوالات شما هستند.


۲۹ مهر ۹۶ ، ۱۰:۰۴ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
تله مشاور

دفترچه ثبت نام آزمون دکتری سراسری و آزاد

در زمان آغاز ثبت نام کنکور دکتری ، دفترچه ثبت نام آزمون دکتری تخصصی 97  بر روی پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و اموزش کشور قرار میگیرد و داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون دکتری را دارند  با مطالعه کامل دفترچه ثبت نام آزمون دکتری تخصصی 97، میتوانند از ایجاد هر گونه ابهام یا مشکل در ثبت نام  آزمون دکتری تخصصی 97 دانشگاه های آزاد و سراسری جلوگیری نمایند .برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر بروید.
 دفترچه ثبت نام آزمون دکتری سراسری 97

 دفترچه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 97

 ثبت نام آزمون دکتری

آزمون دکتری

شرایط ثبت نام آزمون دکتری

 آزمون دکتری سراسری و آزاد
نحوه ثبت نام آزمون دکتری سراسری و آزادبرای اطلاع از تراز و رتبه قبولی انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96 برای تمامی رشته ها می توانید کلیک کنید.

 

 

برای اطلاع از اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96 برای تمامی رشته ها می توانید کلیک 

کنید.

 

برای اطلاع از رتبه قبولی تکمیل ظرفیت دانشگاه های سراسری 96 نیز می توانید کلیک کنید.برای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96 میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

 کارشناسان ما از طریق مشاوره تحصیلی تلفنی پاسخگوی سوالات شما هستند.

 ۲۹ مهر ۹۶ ، ۰۹:۵۹ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
تله مشاور

اصول برنامه ریزی

از انجایی که اکثر داوطلبان کنکور سراسری 97 با اصول برنامه ریزی صحیح برای کنکور آشنایی ندارند و هر ساله علت اصلی ناکامی اکثر داوطلبان در کنکور سراسری 97 نداشتن برنامه ریزی درست و تلاش در مسیری نادرست برای موفقیت در کنکور سراسری 97 می باشد.برای اطلاع از اصول برنامه ریزی به لینک زیر بروید.دفتر برنامه ریزی درسی

 اصول برنامه ریزی برای کنکور سراسری

برنامه ریزی کنکور سراسری

کنکور سراسری

برنامه ریزی درسی

 اصول برنامه ریزی
برای اطلاع از رتبه قبولی تکمیل ظرفیت دانشگاه های سراسری 96 نیز می توانید کلیک کنید.برای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96 میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

 کارشناسان ما از طریق مشاوره تحصیلی تلفنی پاسخگوی سوالات شما هستند.۲۹ مهر ۹۶ ، ۰۹:۵۲ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
تله مشاور

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

اصلی ترین راه برای ادامه تحصیل برای فارغ التحصیلان دوره کارشناسی، ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد است. هر ساله بر داوطلبان علاقهمند به ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد افزوده می شود.برای اطلاع از ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد به لینک زیر بروید.شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 97

کنکور کارشناسی ارشد

 ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

کارشناسی ارشد
برای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96 میتوانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تله مشاور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071614 تماس بگیرید.

 

 کارشناسان ما از طریق مشاوره تحصیلی تلفنی پاسخگوی سوالات شما هستند.

 

۲۹ مهر ۹۶ ، ۰۹:۴۸ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
تله مشاور